جراحی بینی به روش بسته

امروزه جراحی بینی در دنیا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. افراد به دلایل مختلف تصمیم به جراحی بینی می گیرند. با توجه به هدف و شدت جراحی و صلاحدید پزشک، یکی از انواع جراحی بینی در جلسات مشاوره برای بیمار انتخاب می شود. جراحی بینی به دو روش  انجام می گیرد. جراحی بینی به روش بسته  (Close Rhinoplasty) و جراحی بینی به روش باز  (Open Rhinoplasty). در ادامه این مقاله این انواع جراحی را بررسی می کنیم و در مورد مزایا و معایب هر یک بحث می کنیم.

جراحی بینی به روش بسته چیست؟

در این روش، تمامی برش های بینی از داخل است و هیچ گونه برشی روی سطح خارجی پوست انجام نمی گیرد. همچنین هیچگونه جای زخم روی پوست باقی نخواهد ماند و در نتیجه دوره نقاهت کوتاه تری خواهد داشت. ولی از معایب آن این است که به دلیل باز نشدن کامل بینی، پزشک دید محدود تری دارد. بنابر این جراحی به روش بسته روش پیچیده تری است و به مهارت بیشتری احتیاج دارد.

همچنین این روش مناسب افرادی است که بینی آنها تغییرات اساسی و زیادی احتیاج ندارد. چرا که به دلیل عدم برش در کلوملا، جراح نمیتواند پوست بینی را بلند کند و دید کاملی داشته باشد و مانند روش باز امکان ایجاد اصلاحات وسیع روی بینی را ندارد.

جراحی بینی به روش بسته

مراحل جراحی بینی به روش بسته

ابندا بیمار تحت بیهوشی یا بی حسی قرار می گیرد. سپس جراح با کمک ابزار هایی مخصوص همه ی برش های لازم را داخل حفره بینی ایجاد میکند، سپس ساختمان غضروفی را توسط ابزارهای بخصوص بالا نگه میداند تا جراح اصلاحات را انجام دهد.

پس از اتمام کار برش های داخلی بخیه زده می شوند و بیمار به ریکاری منتقل می شود.


آیا در جراحی بینی از تامپون بینی استفاده می شود؟


جراحی به روش باز بهتر است یا بسته؟

همانطور که گفته شد انتخاب روش جراحی با صلاحدید پزشک مشخص می شود. در مواردی که بینی احتیاج به تغییرات کمی داشته باشد، از روش بسته استفاده می شود. ولی در بینی هایی که مستلزم اصلاحات بیشتری هستند، جراحی به روش باز قطعا مطلوب تر خواهد بود. نکته مهم این است که هنگام مشاوه با جراح خود، انتظارات واقع بینانه از جراحی داشته باشید و به پزشک خود اعتماد کنید، زیرا پزشک به درستی تشخیص می دهد که کدام روش برای شما مناسب تر است. همچنین اگر در انتخاب پزشک دقت کافی داشته باشید، هیچگونه مشکلی در جراحی باز نخواهید داشت و جای زخم و برش بیرونی پس از بهبودی غیر قابل تشخیص خواهد بود.

دکتر معتبر از نامی ترین و بهترین جراحان پلاستیک و زیبایی ایران است که داری سوابق زیادی در انجام انواع جراحی بینی هستند. برای گرفتن وقت مشاوره و نوبت دهی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

[contact-us]

پانوشت: رینوپلاستی 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 9 =