عمل بینی استخوانی

عمل بینی یک نوع جراحی زیبایی است که برای رفع عیوب ظاهری بینی کاربرد دارد. در حالتی که بینی فرد دارای برآمدگی و قوز روی بینی باشد، میتوان گفت که بینی فرد استخوانی است. پس از عمل و برطرف کردن قوز، ظاهر شخص تناسب خود را به دست می آورد. اگر شما هم بینی استخوانی و قوز دار دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد عمل بینی استخوانی و هزینه جراحی بینی و و ویژگی های بینی استخوانی بحث کنیم.

ویژگی های بینی استخوانی

بینی استخوانی یا بینی غضروفی، دارای ویژگی های زیر است:

  • استخوان محکم
  • وجود برآمدگی و قوز روی بینی
  • پوست نازک
  • غضروف های قوی

فیلم عمل بینی استخوانی


علت به وجود آمدن قوز روی بینی چیست؟

این برآمدگی روی بینی معمولا به دلیل عوامل ارثی است، که ممکن است ژنتیکی و مادرزادی باشد. همچنین عوامل محیطی نیز میتواند باعث به وجود آمدن قوز شود، عواملی همچون تصادف، ورزش و… میتواند تاثیر گذار باشد و مشکلات تنفسی و ظاهری برای فرد ایجاد کند.

جراحی بینی استخوانی

عوارض عمل بینی استخوانی

عمل بینی نیز مانند بقیه جراحی های زیبایی عوارضی را به همراه دارد. عوارضی مانند عفونت ، عوارض داروهای بیهوشی، هماتوم و خون ریزی در تمامی جراحی ها ممکن است رخ بدهد. در عمل بینی به طور اختصاصی میتوان گفت عوارضی همچون بی حسی، خونریزی بینی، زخم های داخلی، آسیب به عصب بینی و از دست دادن حس بویایی ممکن است رخ دهد. با انتخاب جراح ماهر و با تجربه می توان این عوارض را به حداقل رساند.

همچنین برخی عوارض کوتاه مدت در جراحی بینی وجود دارند، مانند کبودی، که بسته به میزان شدت جراحی و حساسیت بیمار متفاوت است، این کبودی ها معمولا طبیعی هستند ولی در صورت مشاهده موارد مشکوک فورا با پزشک خود تماس بگیرید. درد بعد از عمل و ورم هم از عوارض شایع و طبیعی هستند که با مصرف مسکن و مایعات قابل کنترل هستند. این عوارض معمولا تا دو هفته بعد از عمل به صورت تدریجی کاهش می یابند.


همه چیز درباره اسپلینت بینی


آیا بینی استخوانی بازگشت دارد؟

در واقع بینی استخوانی یکی از بهترین انواع عمل بینی است. در این مدل بینی به دلیل پوست نازک و بافت نازک روی استخوان، در صورتی که بهترین جراح بینی را انتخاب کنید، بهترین و مطلوب ترین نتیجه حاصل می شود و احتمال بازگشت قور و بر آمدگی به صفر می رسد. این نوع بینی احتیاجی به پیوند استخوان یا غضروف های مصنوعی که از استخوان های اجساد استفاده می شود ندارد.

یکی از نکات حائز اهمیت در جراحی بینی سن افراد است، به این دلیل که بینی در سن بلوغ رشد میکند و بزرگتر می شود و در واقع استخوان بندی صورت رشد می کنند. به همین دلیل باید زمانی برای عمل اقدام کرد که رشد کامل شده باشد تا بتوان به نتایج مطلوبی دست یافت.بهترین سن جراحی بینی در دختران ۱۶ سال به بالا و پسران ۱۸ سال به بالا است. همچنین هر چه پوست افراد شاداب تر باشد، نتیجه بهتری خواهند گرفت. دکتر معتبر یکی از بهترین جراح های عمل بینی استخوانی است و تبحر ویژه ای در این زمینه دارد. اگر شما هم متقاضی عمل هستید برای اطلاع از هزینه جراحی بینی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

[contact-us]

 

پانوشت: جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی , هزینه جراحی بینی , تعرفه عمل بینی , عمل بینی در تهران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 16 =