اسپلینت ترموپلاستیک یک نوع وسیله است که برای نگه داشتن بینی به جای گچ استفاده می شود. همانطور که می دانید، در مرحله اول باید از گچ برای نگهداری بینی استفاده شود. این وسیله به حرات پاسخ می دهد و در مقابل گرما نرم می شود. همچنین هنگام قرار گرفتن در معرض سرما سفت می شود. البته برداشتن اسپلینت بینی بعد از هفته اول برداشته می شود.

اسپلینت به دو روش در بینی قرار می گیرد:

  • اسپلینت داخلی
  • اسپلینت خارجی

اسپلینت های داخلی معمولا پس از جراحی انحراف بینی یا سیتوپلاستی از آن استفاده می شود. اسپلینت خارجی بعد از عمل جراحی برای محافظت از بینی در برابر آسیب دیدگی، حفظ بافت بینی و کاهش ورم مورد استفده قرار می گیرد.

چند روز بعد از عمل بینی اسپلینت بینی را بر می دارند؟

زمان برداشتن اسپلینت داخلی بینی بنا به تشخیص پزشک متخصص روز سوم و یا چهارم بعد از عمل جراحی است. زمان برداشتن اسپلینت خارجی بینی نیز تا یک هفته متغیر است. بعد ز برداشتن تامپون ها و اسپلینت و و گچ بینی برای اولین بار می توانید ظاهر بین خود را بعد از عمل مشاهده کنید.

برای آسان تر شدن این کار توصیه می شود قبل از برداشتن اسپلینت بینی حمام کنید تا گچ و اسپلینت کاملا خیس شود و از بینی راحت تر جدا شود.

همه چیز درباره کشیدن تامپون بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

بعد از عمل زیبایی بینی از آنجایی که بافت بینی بسیار نرم و انعطاف پذیر است. باید به مراقبت های بعداز رینوپلاستی توجه کنید. بعد از عمل بینی بهتر است از پایین نگه داشتن سر به مدت طولانی پرهیز کنید. همچنین از غذا های میکس شده استفاده کنید. مخصوصا تا چند هفته ابتدایی عمل جراحی از جویدن آدامس و غذاهایی که احتیاج به جویدن زیاد دارد، خودداری کنید. استراحت به حالت نیمه نشسته داشته باشید. قبل از درآوردن تامپون ها از کمپرس سرد بر روی کبودی ها و بعد از کشیدن تامپون ها از کمپرس سرد استفاده کنید.

همه چیز درباره رینوپلاستی و قیمت رینوپلاستی در تهران

برداشتن اسپلینت بینی

بعد از برداشتن اسپلنت بینی، در بینی ورم به وجود میاید. هیچ راهی برای کم شدن این ورم وجود ندارد و نزدیک به یک سال طول می کشد تا این ورم به صورت کامل از بین برود. بنابراین نتیجه نهایی عمل بینی را حدود یکسال بعد ار آن می توان مشاهده نمود. اگر بعد از عمل جراحی احساس بی حس پوست در ناحیه بینی را دارید باید بگوییم که این عارضه یکی از عوارض بنی در عمل جراحی است و چند ماه پس از عمل جراحی از بین می رود.

پانوشت: برداشتن اسپلینت بینی , انواع اسپلینت بینی , تامپون بینی , مراقبت های بعد از رینوپلاستی, جراحی بینی ارزان در تهران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 20 =