تامپون بینی چیست؟ آیا کشیدن تامپون بینی درد دارد؟ تامپون بینی پنبه یا فومی است که در داخل بینی فشرده می شود. این ماده استریل شده و پس از خارج شدن از بسته مستقیما وارد بینی می شود. موارد استفاده از تامپون بینی چیست؟ تامپون بینی در عمل های جراحی زیبایی بینی، عمل پولیپ بینی، خارج کردن سینوس ها و عمل سینوزیت و مواردی از این قبیل انجام می پذیرد.

آیا در جراحی زیبایی از تامپون بینی استفاده می شود؟

این مورد بسته به تشخیص پزشک متخصص باید انجام شود. البته لازم به ذکر است امروزه با استفاده از بخیه های ریز داخل بینی غضروف بینی را نگه می دارند و اگر بنا به استفاده از تامپون بینی باشد، حجم کمی از آن را در داخلی بینی قرار می دهند. مدت استفاده ازتامپون بینی نیز توسط پزشک جراح تعیین می شود. اما معمولا بعد از یک تا سه روز بعد از عمل جراحی کشیدن پانسمان اتفاق میوفتد.

برخی از جراحان معتقدند استفاده از تامپون بینی می تواند خونریزی بعد از عمل را کاهش دهد و غضروف بینی را فیکس کند. استفاده از آن به دلیل اینکه بعد از عمل، بینی شکل پذیر است موجب حفظ حالت بینی و استحکام تیغه آن می شود. برخی نیز حضور آن را غیر لازم می دانند. اما واقعیت این است این موضوع بستگی به سنگین بودن عمل بینی دارد.

آیا کشیدن تامپون بینی درد دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت پانسمان هایی که امروزه برای بینی استفاده می شود، کوچک تر هستند بنابراین کشیدن آن ها درد ندارد. البته ان مسئله به حجم پانسمان ها در داخل بینی و عمل پانسمان نیز بستگی دارد. در گذشته بساری از درد عمل زیباییی بینی مربوط به کشیدن تامپون ها می شد. اما در حال حاضر با تمهیداتی که پزشکان در این زمینه در نظر گرفتند، درد آن تا حد قابل توجهی کاهش دادند. البته لازم به ذکر است که ممکن است در هنگام کشیدن پانسمان بینی کمی خونریزی داشته باشید که این امر طبیعی است.

چند روز بعد از کشیدن تامپون می توان بینی را تمیز کرد؟

۲۴ ساعت بعد از کشیدن تامپون بینی به وسیله سرم شست و شو می توانید بینی را تمییز کنید. توصیه می شود از تمییز کردن بینی زودتر از موعد مقرر پرهیز کنید. را که امکان تحریک شدن بخیه و باز شدن جراحات وجود دارد.

پانوشت: تامپون بینی چند روز استفاده می شود؟, خونریزی بینی در هنگام کشیدن پانسمان, تمیز کردن بینی بعد از جراحی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + نه =