پروتز دائمی سینه

پروتز دائمی سینه چیست؟ حتما تا به حال نام عمل پروتز سینه را شنیده اید و می دانید یکی از عمل زیبایی رایج در بین بانوانی است که به دلایلی از ظاهر سینه خود راضی نیستند که ممکن است به دلیل بیماری های چون سرطان باشد و یا به علت ژنتیکی و یا لاغری بیش ار حد که تمایل پیدا می کنند این عمل را انجام دهند.

اما آیا می دانستید عمل پروتز سینه دائمی نیست و ممکن است زیباجویان بعد از چند سال مجبور به تعویض آن شوند. معمولا در جلسات مشاوره عمل پروتز سینه این مورد با بیمار در میان گذاشته می شود که پروتز سینه عملی نیست که همیشگی باشد و ممکن است نیاز باشد این عمل دوباره تکرار شود و یکی از دلایل آن این می باشد که پروتز سینه پاره شود.

عوامل دیگری چون احساس درد و یا جابه جایی پروتز سینه هم هست که نیاز است که بیمار مجددا برای عمل آماده شود.


جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) به چه شکل هایی انجام می شود؟


آیا می دانستید که عمل پروتز سینه عملی دائمی نیست؟

یکی از نکاتی که متقاضیان عمل پروتز سینه باید بدانند این است که این عمل همیشگی نیست و ممکن است نیاز باشد دوباره انجام بگیرد. پروتز سینه هم مانند هر چیزی که داخل بدن قرار می گیرد ممکن است دچار فرسودگی بشود. معمولا بر اساس آمار بدست آمده عمر پروتز های سینه یک چیزی در بین ۸ الی ۱۵ سال است که این سال ها بر اساس این که بدن فرد چه واکنشی نشان می دهد و همین طور این که جنس این پروتز دارای چه کیفیتی است مشخص می شود.

پزشک متخصص زیبایی وظیفه دارد هر چند مدت یک بار وضعیت پروتز را چک کند و در صورتی که لازم باشد شما را برای تعویض پروتز آماده کند و این موضوع را باشما در جریان بگذارد.


عوارض احتمالی پروتز سینه چیست؟


در چه شرایطی باید پروتز سینه را تعویض نمایید؟

  • افزایش و کاهش شدید وزن
  • احساس برجستگی غیر عادی در سینه
  • تغییر فرم و یا پارگی پروتز سینه
  • انقباض کپسول پروتز سینه
  • احساس درد در ناحیه سینه

پروتز سینه چگونه تعویض می شود؟

تعویض پروتز سینه در یک عمل به راحتی قابل انجام است به این شکل که بیمار تحت بیهوشی کامل انجام می گیرد و پزشک یک برش را در زیر سینه ایجاد می کند و بعد از آن پروتز قبلی را تخلیه می کند و پروتز جدید را داخل میگذارد. مدت زمان این عمل چیزی در حدود ۱ الی ۲ ساعت خواهد بود و بعد از آن باید دوران نقاهت را بگذرانند.

چند وقت بعد از عمل باید پروتز سینه تعویض شود؟

همان طور که پیش تر گفتیم زمانی دقیق برای هر فرد وجود ندارد اما به طور کلی با توجه به کیفیت پروتز موجود و همین طور این که سبک زندگی فرد به چه گونه ای باشد تعیین می گردد.

بیشترین طول عمر پروتز های سینه حدود ۱۵ سال است، که به پروتز های دائمی سینه مشهور شده اند. این نوع از پروتز ها حتی در شرایطی که پارگی پروتز هم پیش بیاید خیلی تغییر فرم نمی دهد و ظاهر خوبی که دارند را نگه میدارند.

[contact-us]

پانوشت: پروتز دائمی سینه, عمر پروتز سینه, هزینه پروتز سینه, پروتز سینه عوارض, کپسول پروتز سینه, هزینه عمل پروتز سینه, قیمت پروتز سینه 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سیزده =