شاید برایتان سوال باشد که روش عمل بینی به روش بسته بهتر است یا باز؟

بعضاً ممکن است از اطرافیان خود بشنوید که عمل بینی به روش بسته بهتر است چون جای بخیه روی پوست بینی نمی‌ماند و زودتر خوب می‌شود، اما شاید بعضی بگویند که جراحی بینی به روش باز بهتر است چون هر طور که بخواهید می‌توانید بینی خود را تغییر دهید و به فرم دلخواه درآورید.

لازم به ذکر است که تمامی این صحبت‌ها درست هستند، اما عمل بینی به روش بسته و باز هر کدام مزایا و معایب خود را دارند که انتخاب گزینه مناسب از بین آن‌ها فقط با مشورت پزشک امکان پذیر است.

شاید برای بینی یک نفر عمل بینی به روش بسته کافی باشد در حالی بینی یک نفر دیگر تغییرات بیشتری احتیاج داشته باشد و برای آن باید جراحی باز انتخاب شود. پس لطفاً با نظرات اطرافیان خود را به دردسر نیندازید و برای گرفتن نتیجه عالی بهتر است دو کار مهم انجام دهید:

۱- اطلاعات خود را در زمینه عمل زیبایی بینی یعنی رینوپلاستی بالاتر ببرید.

۲- با پزشک متخصص مشورت نمایید.

عمل بینی به روش بسته

در جراحی بینی به روش بسته، پزشک تمام کارها را از طریق حفره‌های بینی انجام می‌دهد به این صورت که از داخل بینی برش می‌زند تا پوست بینی به صورت حدودی از بافت استخوانی جدا شود. با استفاده از ابزار مخصوص، پوست بینی را بلند می‌کنیم و بالا نگه می‌داریم تا پزشک دید بهتری به داخل بینی داشته باشد.

اگر لازم باشد که تغییرات زیادی روی نوک بین اعمال شود، جراح با برش‌هایی که از داخل بینی می‌زند، نوک بینی را آزاد کرده و بیرون می‌کشد.

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش بسته علاوه بر برش‌هایی که داخل سوراخ‌های بینی زده می‌شود، در ناحیه بین دو بینی یعنی کلوملا که پایین‌تر از پره‌های بینی است، برش کوچکی به شکل ۷ (همانطور که در شکل می‌بینید) داده می‌شود.

با این کار به راحتی پوست از روی بینی برداشته می‌شود و تما ساختمان‌ها و بافت‌های بینی مانند بافت استخوانی، بافت غضروفی و بافت نرم به طور کامل و دقیق قابل مشاهده است و جرا بهتر می‌تواند استخوان را تراشیده و شکل دلخواه را به آن بدهد. ضمن اینکه در صورت پیوند غضروفی به خصوص در عمل بینی گوشتی، به روش باز امکان پذیر است.

کدام روش بهتر است؟ عمل بینی به روش بسته یا باز؟

اینکه کدام روش عمل زیبایی بینی بهتر است، موضوعی است که به تشخیص جراح بستگی دارد. معمولاً برای بینی‌های استخوانی که احتیاجی به دستکاری آنچنانی ندارد، جراحی بینی به روش بسته انتخاب می‌شود اما برای بینی‌های گوشتی روش باز بهتر است چرا که در صورت نیاز به تقویت بافت غضروفی تنها به روش باز امکان پذیر است.

تقویت بافت غضروفی با قرض گرفتن غضروف از گوش یا دنده انجام می‌شود و هدف از آن حفظ استحکام بینی بعد از عمل بینی گوشتی می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 14 =