جراحی بینی گوشتی و استخوانی یکی از هزاران عمل جراحی است که برای زیبایی و برطرف کردن مشکلات انجام می شود. حال سوال اینجاست که علت محبوبیت چنین جراحی ها مانند عمل بینی گوشتی در چیست؟

تمام انسان ها در سراسر دنیا نیاز به زیباتر دیده شدن دارند و برای این منظور فعالیت های متفاوتی را انجام می دهند. یکی از اقداماتی که برای زیبا شدن انجام می شود انجام انواع جراحی ها و عمل های زیبایی مانند جراحی بینی گوشتی و استخوانی است. صورت افراد به دلیل اینکه در معرض دید قرار می گیرد و می تواند در برقراری ارتباط بین افراد تاثیر گذار باشد بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. از این رو افراد با انجام عمل های زیبایی روی صورت می توانند اعتماد به نفس خود را بالا ببرند. بینی عضوی از صورت است که در مرکز آن قرار می گیرد و می تواند تعادل بین تمام اعضاء صورت را برقرار کند. این تعادل گاهی با انحرافات بینی، قوس و برآمدگی روی بینی و بزرگی سایز آن برهم می خورد و افراد به دنبال تغییر آن هستند. عمل بینی گوشتی و استخوانی به منظور کوچک کردن سایز بینی و ایجاد تقارن بین همه اعضاء صورت انجام می شود.

سن مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی جزء عمل های زیبایی است که سن افرادی که به آن مراجعه می کنند بسیار پایین است. به طور خلاصه می توان گفت بهترین سن برای انجام عمل بینی در دختران ۱۶ سال و در پسران ۱۷ سال می باشد.

معمولاٌ توصیه می‌شود که جراحی زیبایی مخصوصاً جراحی بینی گوشتی، در سنی انجام شود که صورت و اجزای آن به اندازه کافی رشد کرده‌اند طوری که بعد از عمل دیگر برگشتی اتفاق نیفتد. بنابراین اگر قصد جراحی بین دارید بهتر است حداقل تا سن بلوغ صبر کنید.

پیشنهاد سن مناسب برای دختران معمولاً بعد از ۱۴ سالگی و برای پسران بعد از ۱۶ سالگی می‌باشد. هر چند پیشنهاد بهتر، بعد از ۱۸ سالگی می‌باشد چرا که اکثر افراد بعد از ۱۸ سالگی دیگر بلوغ را پشت سر گذاشته‌اند و تغییر محسوسی در چهره آن‌ها اتفاق نمی‌افتد.  بعد از ۶۰ سالگی، جراحی زیبایی بینی توصیه نمی‌شود چرا که از این سن به بعد، بافت استخوانی به شدت سفت و محکم است و انعطاف پذیر نمی‌باشد.

ویژگی بینی های گوشتی

همانطور که گفتیم جراحان بینی برای تفاوت گذاری بین شکل های مختلف بینی و برای توضیح این تفاوت به داوطلبان عمل زیبایی بینی ، بینی هایی که نیاز به عمل زیبایی دارند را به دو دسته  جراحی بینی گوشتی و استخوانی تقسیم کرده اند. هر کدام از این دو فرم بینی، مشخصات خاص خود را دارند که در بیشتر موارد به آسانی توسط خود فرد قابل تشخیص است و در برخی مواقع پزشک می تواند این تشخیص را انجام دهد. به طور کلی بینی های گوشتی ویژگی های زیر را دارا هستند:

  • غضروف نرم تری دارند.
  • نوک بینی پهن تر و افتاده تری دارند.
  • غدد چربی بیشتری زیر پوست بینی دارند.
  • پوست روی بینی کلفت تر است.
  • پره های بینی بزرگتر و پهن تر است.

اگر شما دارای بینی گوشتی هستید برای دیدن نتیجه جراحی باید کمی صبورتر باشید زیرا پوست کلفت روی بینی بسیاری از تغییرات را می پوشاند به شکلی که نتیجه ی نهایی عمل کمی دیرتر نمایان می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هشت =